AdventureFrankitchen

Pár fotek z Innsbrucku

Na skok v Innsbrucku

Když vyrazíme na hory, Innsbruck bývá naši první zastávkou. Tohle město nás přitahuje svým krásným historickým centrem, pastelovými domky, azurovou řekou, zasněženými vrcholky na pozadí a jedinečnou atmosférou. Vůbec se Maxmiliánovi I. nedivím, že si ho před půl tisíciletím zvolil jako hlavní město své říše. Letos byla ta návštěva ještě hezčí, protože se jaro hlásilo v plné kráse. Okolí řeky lemoval zlatý déšť, v parcích kvetly plané trnky a město zdobily velké kraslice, které zdobili místní umělci. V ulicích bylo živo a lidé se slunili s kávou v ruce na zahrádkách. U místní univerzity si krátili pauzu na schodech studenti, někteří měli položené desky na stehnech a kreslili architektonické klenoty tohoto města. Innsbruck má zkrátka skvělé vibrace a je to jedno z míst, kam se vždycky rádi vracíme.


Usually, Innsbruck is our first stop, when we’re going to the mountains. This place attracts us with its beautiful and historic city centre, azure river, pastel color houses, snowy peaks of mountains in the background and unique atmosphere. I totally understand why Maxmilian I. chose this city as the capital of his kingdom. We were here during the spring time and it was even more special. The area around the river was lined with the golden rain. We saw wild plums blooming in the park and the city centre was adorned with large Easter eggs decorated by local artists. Streets of Innsbruck were lively and most of the people were sitting at the restaurant’s patios and they were sunbathing with a cup of coffee in their hands. We walked around the local university, where students took a break on the steps and some of them were drawing architectural buildings of Innsbruck. In short, this city has a great vibe and it is one of the places we always like to return into.

Kam v Innsbrucku na jídlo?

Moc rádi chodíme do kavárny Haepinest na Innstrasse. Mají skvělé snídaně, brunche, kávu, sladké dobroty a dáte si tu i lehký oběd.


Haepinest is our favorite place for breakfast, brunch, sweet treats and light lunch.

Protože bylo krásně teplo, dostali jsme chuť na zmrzlinu a neodradila nás ani dlouhá fronta doprostřed náměstí. Byla naprosto oprávněná a zmrzlina od Tomaselli byla vážně moc dobrá.


The weather was perfectly sunny and we got a craving for an ice cream. We didn’t get discouraged by the long queue heading to the centre of the square. It was definitely worth it and the ice cream from Tomaselli was really delicious.

Při příští návštěvě bychom rádi zkusili místní vyhlášenou restauraci Gaia Cuisinekterou jsme si zase nechali ujít, protože otevírá až v 17 hodin a tou dobou už jsme byli na cestě do naší horské vesničky.


Next time we would like to visit a great local restaurant called Gaia Cuisine, which we missed again because they open at 5 pm and by that time we were already on the way to our mountain village.

Komentáře