Lifestyle

Vy se ptáte, já odpovídám. 31 otázek na tělo.

1. Co ti tento rok přinesl?

Hlavně nová přátelství. Taky spoustu krásných zkušeností, ale i těch velmi těžkých a ještě větší pokoru k životu. 

2. Bez čeho si nedokážeš představit život?

Bez lásky, pohybu, dobrého jídla a svých milovaných. 

3. Které cestovatelské místo máš nejradši a jaké cestovatelské sny/plány máš?

Mám slabost pro Itálii. Miluju jejich kuchyni, hory, moře, kulturu, módu i náturu. Když jsme minulý rok procházeli Bolzano, viděli jsme na každém rohu rodné příjmení mé babičky. Ať už ve spojení s nějakým podnikem, obchodem či jménem ulice. Vím, že máme předky z Rakouska kousek od této oblasti, tak možná mě tam táhnou geny. 

Mám spoustu cestovatelských plánů. Chtěla bych vidět polární záři na Islandu, šnorchlovat ve Francouzské Polynésii, spát v iglú v Laponsku, obdivovat biodiverzitu na ostrově Socotra, lyžovat na Matterhornu, surfovat na Hawaii, fotit si rozkvetlé lupiny na Novém Zélandu, vyjet si z Cape Town na safari, přivonět si k hortenziím na Madeiře a popíjet Chianti v Toskánsku.

Naštěstí na to mám ještě celý život a spoustu cestovatelských snů už jsem si vyplnila. 

4. Kdybys mohla mít jednu superschopnost, jaká by to byla?

Teleport.

5. Z které země, co jsi navštívila, sis odnesla největší inspiraci?

Odnáším si inspiraci z každého místa, na které se podívám. 

Líbí se mi životní styl v Kodani, work life balanc, skvělé outfity místních žen a mužů, architektura a interiérový design.

Taky pomalý život u oceánu, v souladu s přírodou na Seychelách, ale i ten intenzivní a multikulturní v Kalifornii. 

Fascinuje mě stále pozitivní naladění obyvatel Kanady i přes neskutečně mrazivé počasí, elegantní oblékání francouzských žen, gurmánský způsob života v Itálii, vůně těch nejlepších vonných esencí v Arabských Emirátech i suchý anglický humor. 

6. Co nejhoršího se ti přihodilo, když jsi cestovala?

Naštěstí jsem nic vážného nezažila (klepu), ale jednou jsme s Ríšou utopili motor na vypůjčeném člunu. Byli jsme daleko od břehu, stoupala voda a zvedaly se vlny. Byla jsem fyzicky i psychicky připravená plavat v tmavomodrém, rozvlněném moři. Příjemný pocit to nebyl.

P.S. Dopadlo to dobře a motor jsme po nějaké době nahodili zpět.

 

7. Co je podle tebe hlavní recept pro spokojený a dlouhodobý vztah? 

Řekla bych s pokorou, zeptejte se mě za dalších 31 let. Ale co jsem se zatím naučila je to, že je moc důležité si vybrat toho pravého. Když tam funguje chemie, je všechno mnohem jednodušší. Taky komunikace a upřímnost, k partnerovi i k sobě. A samozřejmě péče, dobře se o vztah starat každý den. A to nejen ve vztahu k druhému, ale i o ten k sobě, protože z něho vše vychází.

8. Tvoje oblíbené místo u moře/oceánu?

Pláže:

Sarakiniko, Milos

Anse Patates, La Digue

Anse Lazio, Praslin

Saadiyat island, Abu Dhabi

 

Útesy:

Sunset Cliffs, San Diego

Praia da Marinha, Algarve

Seven sisters, Eastbourne

Étretat, Normandie

 

Těžké vybrat jen jedno místo, všechna mě chytla za srdce!

9. Přemýšleli jste někdy s manželem nad životem v zahraničí?

Ano, v budoucnu bychom to na omezenou dobu rádi zkusili. Doma jsme ale tady, v České Republice.

10. Co by jsi poradila svému o 10 let mladšímu já?

To mi bylo 21. Mladšímu já bych poradila, aby se nebálo dělat změny a nebralo se tak vážně. Že za pár let to, co teď vidí jako nedostatky, bude vnímat jako přednosti. Že citlivost neznamená slabost, ale super schopnost, která dovoluje se víc přiblížit k lidem i zvířatům, číst mezi řádky a pomáhat. Taky bych mladšímu já připomněla, že je život moc krásnej a vzácnej na to trávit ho s lidmi, kteří to nevidí stejně.

11. Co nejvíce bláznivého jsi za život udělala?

Když jsem měla jít na svoje úplně první rande, tak jsem si omylem zapomněla klíče od domu. Rodiče se vraceli až večer, já se potřebovala nachystat a běžet na domluvený termín. Abych to všechno stihla, zazvonila jsem na sousedy a poprosila je, jestli můžu projít přes jejich zahradu do té naší. Ze zahrady jsem se do našeho domu dostala miniaturním záchodovým okýnkem, které jsem prolézáním zlomila a v důsledku toho popadaly na zem i máminy květináče s okrasnými rostlinami, které se rozletěly po celé místnosti. Protože jsem byla relativně vysoko, neudržela jsem balanc a skončila s nohou v záchodě. Rande jsem sice stihla, ale s pochroumanou končetinou, záchodem zasypaným hlínou a následným zákazem vycházek na další týden dopředu. 

O pár let později jsem chtěla získat srdce jednoho kluka sofistikovanějším způsobem. Po nocích jsem z dekorativního papíru stříhala červená srdíčka, kterými jsem naplnila velký pytel a jednoho dne naložila do letadla a letěla je vysypat nad dům, kde bydlel on. Bohužel se mi to vymklo z rukou a v důsledku proudění vzduchu vyletěl po záplavě srdíček i ten obří neestetický pytel, který se stal dominantou celého aktu.

Zkrátka zamilovaní lidé dělají bláznivé věci a já jich rozhodně nadělala spoustu. 

12. Můj dotaz je, co je číslo 12 ve tvých 30 faktech o tobě.

Mám skvělého sledujícího, co si po roce všiml, že mi tam chybí jeden fakt. Když jsem psala slohovky do školy, nikdy jsem si je po sobě nečetla dvakrát. Měli jsme na ně obvykle 14 dní a já ji vždycky psala poslední den o půl 12 večer. Vždycky jsem čekala, až přijde nějaká emoce a dokážu se rozepsat. Jednu jsem takhle na poslední chvíli napsala úvahu a dostala se s ní do celostátní soutěže (samozřejmě po důkladné korekci mé učitelky z češtiny :D).

13. Jaká nejtrapnější věc se ti stala a jak tě formovala do budoucna?

Čekal nás s kamarádkou krásný, letní den v Londýně. Nákupy, turistika, kavárny a nějaké fotky na památku. Hned, co jsme vyšly z nádraží Victoria Station, tak jsme zamířily na Piccadily Circus, kde jsem pod sochou Amora nahodila pózu a chtěla se fotit. Bohužel nade mnou holub také nahodil ocasem pózu, při které rozevřel svoji kloaku přímo nad mé čerstvě umyté vlasy. Můj úsměv ztuhl souběžně s bleskem foťáku, když se mi akorát padající hovno rozpláclo do pěšinky. Utřely jsme co se dalo, ale i tak jsem zbytek dne chodila po Londýně s exkrementem na hlavě a nevábným účesem.

Asi jsem si tenkrát řekla, že to musí mít hlubší význam, když se stalo, co se stalo a ještě pod sochou Amora. Pravdou je, že to tenkrát v lásce stálo za h…. a pak mi to zřejmě přineslo štěstí 🙂

14. Řídíš se v životě podle nějakého hesla? Jakého?

Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.

15. Film, co si pouštíš pořád dokola

Age of Adeline.

16. Město nebo vesnice?

Aktuálně město. Baví mě využívat všechny možnosti, které nabízí. Rádi chodíme do divadla, kina, na badminton nebo si sednout večer s přáteli.

17. Co nejzajímavějšího z jídel si kdy ochutnala? 

Jako małá jsem na zabíjačce jedla mozečkovou omáčku, která se připravovala rozmixováním prasečího mozku. Zkusila jsem taky moučné červy v karamelu a cvrčky na česneku.

Zatímco předešlá jídla bych už podruhé mít nemusela, klidně bych pořád  dokola zkoušela nové kombinace tradičních jídel z lokálních surovin v podání Přemka Forejta v restauraci Entrée. To je za mě totiž v kuchyni to nejzajímavější, vytvořit pokrmu novou tvář, vytáhnout z něj stěžejní chutě a dát mu příběh.

Spoustu zajímavých jídel jsem ochutnala hlavně na cestách, z kterých si vždycky odvážím nové recepty, koření a poznatky z kuchyně. Jednou bych to chtěla všechno sepsat.

18. Jaké jídlo připravuješ nejčastěji svým blízkým?

Když pominu rutinu běžných dnů, tak nejčastěji blízkým peču dorty a zákusky.

Vždycky přemýšlím, co dotyčného charakterizuje, jaké období zrovna je, jaké suroviny dosahují největších kvalit a jak z nich dostat to nejlepší.

19. Zajímalo by mě, jaké jsou u tebe topky a stopky u opačného pohlaví?

Tak teď si budu muset vzpomenout, na co mě Ríša uhnal. Určitě skvělé komunikační schopnosti a smysl pro humor, gentlemanství ve smyslu – pomůže mi do kabátu, otevře dveře, vezme těžký tašky. Mám tyhle gesta ráda. 

Ke stopce mě napadla jedna situace z minulosti, kde jsme seděli u stolu se známými a bavili se o práci, studiu a tak podobně a jeden kluk se mě po mém monologu úplně vážně zeptal: ,,A kdo bude prát a žehlit?’’

Když muž nahlíží na ženu takhle, je to pro mne stopka a ztrácím zájem o další společnou konverzaci. Naštěstí je v mé „bublině” většina mužů, kteří žijí v rovnocenném partnerství a podporují ženy v jejich vlastní realizaci, takže řeč nestojí. 

20. 3 věci, které ti ulehčují život

Auto s adaptivním tempomatem, telefon a Google kalendář.

21. Aký je tvůj obľúbený hudobný interpret? 

Jsem Swiftie. Jak by řekl Ríšův 19-letej brácha, jsem Basic 😀

Vyrostla jsem na jejich písničkách, hrála jsem si je na kytaru a většinu umím nazpaměť.

Mám ráda její nezastavitelný “proud” řeči a kreativní texty. Je skutečně talentovaná a krásná. Navíc o pár let starší než já a ty její texty vždycky odrážely i moje životní období. Už se nemůžu dočkat, až půjdu na její koncert.

22.Na co si v životě nejvíc hrdá?

V osobním životě na vztahy, které jsem vybudovala se svými nejbližšími.

V pracovním životě, že jsem si vždycky šla svou cestou a dělala to, co mě baví.

23.What’s your life-defining song?

I’ve never thought about it, but if I had to be very abstract, I guess – Learning to Fly by Tom Petty. I have high goals, always heading for the top, but sometimes I overreach, throw caution to the wind and fall down. And then I learn to fly
again and again…

24. Jak obvykle začíná tvůj den?

Spoustou dobrého zeleného čaje, protažením těla a péčí o pleť.

25. Jak se udržuješ ve formě?

Fyzio, akupunktura, pravidelná strava, meditace, spánek a pohyb.

26. Máš nějaký sen, který se ti opakovaně zdá?

Při usínání se mi občas zdá, že proletím střechou našeho domu a lítám si nad okolím, kde jsem trávila dětství.

27. Instagramové profily, které tě inspirují 

Cestování a fotky od @chelseakauai a @carmenhuter

Cukrařina od @cedricgrolet a @amauryguichon

Fashion @lovisabarkman a @kateehutchins

Interiérový design u @studiomcgee

28. Jaká vlastnost tě nejvíc vystihuje?

Odvaha.

29. Nejoblíbenější drink?

Pornstar Martini.

30. Tell me something that other people value but you don’t

I have always had a problem with respecting authority. Honestly, I do not care how highly placed a person is or what they have done, I always act the same and say what I think. I’m also of the opinion that a title does not make a person intelligent and does not define a person’s personality. It is not what status a person has or how many titles she/he has, but how she/he treats people.

31. Goals for your 31st year? 

Definitely enjoy life, be happy and healthy. Find a new place to live and decorate, try surfing, get better at golf, read more books, relax, take photos and travel.

 

 

 

 

 

 

Komentáře